Sposoby zmiany koloru samochodu

Istnieje wiele powodów, dla których szerokie grono ludzi podejmuje decyzję o zmianie koloru własnego samochodu.

Czasami wiąże się to z względami estetycznymi, a czasami jest robione przy okazji remontu oraz prac blacharskich wykonywanych w pojeździe. Okazuje się, że kolor auta można zmienić na kilka sposobów. Konkretnie rozróżniane są dwie podstawowe metody, o których warto się dowiedzieć czegoś więcej. Dzięki nim możliwe jest tymczasowe lub permanentne odmienienie wyglądu samochodu. Każdy może więc wybrać metodę dopasowaną do własnych potrzeb.

Sposoby zmiany koloru samochodu

Profesjonalne lakierowanie oraz oklejanie pojazdu folią

Oczywiście podstawową metodą jest profesjonalne lakierowanie samochodu. Proces ten polega na odpowiednim przygotowaniu powierzchni lakierniczej poprzez szlifowanie, wyrównywanie powierzchni oraz stosowanie podkładu. Następnie nakładana jest warstwa nowego koloru, a końcowym etapem jest wykończenie bezbarwną powłoką lakierniczą zapewniającą estetyczny połysk oraz efektywną ochronę karoserii przed różnego rodzaju zarysowaniami, zanieczyszczeniami, korozją, a także wieloma innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Opcją alternatywną dla lakierowania jest nakładanie na pojazd specjalnych folii. Materiały te dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, które umożliwiają zmianę barwy samochodu, a także osiągnięcie wielu ciekawych efektów estetycznych (takich jak na przykład kameleon, wysoki połysk, mat, grafit, itp.). Zaletą takich folii jest fakt, że zapewniają dodatkową ochronę dla oryginalnego lakieru, który zabezpieczają przed różnymi niekorzystnymi czynnikami, korozją, wilgocią, zanieczyszczeniami i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak małe zarysowania.

Zaletą usług świadczonych przez firmy reklamujące się hasłem jest to, że folię ochronną i dekoracyjną można w razie potrzeby bezpiecznie zdjąć z samochodu i przywrócić oryginalny kolor pojazdu z zadbaną i nieskazitelną początkową powłoką lakierniczą pozbawioną wszelkich wad. Jest to szczególnie istotne w przypadku chęci uzyskania jak najwyższej ceny w przypadku ewentualnej sprzedaży auta.