Jak stworzyć interesujące materiały wideo w social media?

Prowadzenie transmisji na żywo w internecie może być bardzo ciekawym pomysłem na zwiększenie ilości narzędzi marketingowych, jakie będzie wykorzystywała firma.

Obecnie możemy wybrać wiele darmowych platform, takich jak YouTube czy też Facebook, gdzie przygotowane są gotowe rozwiązania pozwalające na strumieniowanie online. Bardzo ciekawe funkcjonalności posiada Facebook Live, gdzie możemy także prowadzić interakcje z osobami, które będą oglądały na żywo nasze wideo.

Jak stworzyć interesujące materiały wideo w social media?

Profesjonalna transmisja wideo przez Facebook Live

Bardzo ważnym elementem jest przygotowanie odpowiedniego sprzętu, niekiedy kamera, która standardowo zainstalowana jest w laptopie, może być niewystarczająca, możemy wybrać model, który posiada wyższą rozdzielczość. Podobnie, jeżeli chodzi o dźwięk, dobrym pomysłem będzie wybranie zewnętrznego mikrofonu. obecnie przygotowanie zestawu, który pozwoli na strumieniowanie dobrej jakości obrazu, nie jest dużym wydatkiem. Warto zastanowić się nad tłem, kadrowaniem obrazu, warto przed strumieniowaniem na żywo wykonać test. Dobrym pomysłem będzie przykładowo nagranie zajawki, krótkiego spotu reklamowego, który będzie informował użytkowników o wideo na żywo, gdzie podamy także datę oraz godziny rozpoczęcia.

Zaletą Facebook Live jest możliwość interakcji, podczas transmisji dostępny będzie czat, gdzie użytkownicy mogą wyrażać swoje opinie, zadawać pytania. W ten sposób prowadzący może zapoznać się z wątpliwościami, wejść w interakcje, lepiej naświetlić temat osobom, które uczestniczą w wirtualnym wykładzie. Dodatkowo mamy także narzędzia pozwalające tworzyć ankiety, możemy również umieścić linki, które będą prowadziły do źródeł omawianego tematu czy też do sklepu internetowego, jeżeli przykładowo reklamujemy nasze towary.

Obecnie wykorzystanie materiałów interaktywnych jest bardzo ważne, użytkownicy mogą oglądać nasze treści na smartfonach, dlatego warto wykorzystać potencjał, jaki udostępnia nam facebook transmisja na żywo to bardzo dobry pomysł, aby reklamować się wśród osób należących do naszej grupy. Dużą rolę w spopularyzowaniu transmisji na żywo odgrywają telefony oraz tablety, które pozwalają na wyświetlanie video w wysokiej rozdzielczości, jak również oferują coraz lepszy dźwięk.